تهران به عنوان یک شهر بزرگ با وضعیت مختلف جغرافیای با مجموعه بزرگی از سگ‌های رها شده مواجه است که این گزارش به آن می‌پردازد.

به گزارش ایسنا، شهر تهران درحال حاضر پذیرای سگهای بدون صاحب شهرستان‌های همجوار خود از جمله کرج، شمیرانات، رباط کریم، پاکدشت، اسلامشهر، ری و ورامین است. از معضلات و مشکلات افزایش جمعیت سگ‌های بدون صاحب شیوع بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان و خطر حمله و گزش، سلب آسایش و آلوده کردن محیط است که لزوم کنترل اصولی این حیوانات را نشان می‌دهد.

در جنوب بزرگراه آزادگان، غرب اتوبان بهشت زهرا و شرق اتوبان شهید کاظمی، شهرکی به نام «رسالت» وجود دارد که عمری 30 ساله دارد و به بلندای این عمر نیز مشکلاتی دارد که گویا در زندگی ساکنانش عجین شده است. اینجا ساکنان و کودکانش به دنبال خدمات شهری همچون بوستان ، شهربازی و مبلمان شهری نیستند اینجا مهمترین خواسته مردمانش این است که بدون ترس از سگ‌های ولگرد در معابر تردد و کودکانش بازی کنند.

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) –حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی به پرسشی درباره بیمه کردن سگ های تربیت شده در جهت امور عام المنفعه پاسخ گفته است.

 

اینجا گمرک است، گمرک جنوب تهران که دو قلاده سگ مواد یاب دارد و گاهی این سگ ها را به ماموریت هایی اعزام می کند . به گمرک امانات پستی و ... .

مانور نشان می دهد آمادگی سگ ها در چه میزان است . مربی می خواهد موادی را جاسازی کند تا سگ را برای ما بیازماید . هر کجا که می گذارد . در گام اول سگ مواد را می یابد و سر و صدا به پا می کند . می خواهند داستان کمی کشدار باشد . پس نقاطی را انتخاب می کنند که در دسترس نباشد اما سگ بلافاصله بالای سر مواد حاضر می شود . اینجا گمرک است، گمرک جنوب تهران که دو قلاده سگ مواد یاب دارد و گاهی این سگ ها را به ماموریت هایی اعزام می کند . به گمرک امانات پستی و ... .

 

انسان با استفاده از هوش خود در طول قرنها زندگی از تمامی امکانات موجود در دنیای اطراف که با توجه به دانش زمان برایش شناخته شده بود، جهت ایجاد سهولت در امور روزمره زندگی ، بهره می‌برده و حیوانات جزء اولین امکانات موجود برای بشر اولیه بوده اند. شاید استفاده از انواع حیوانات برای امور مختلفی همچون تغذیه، کشاورزی، دامداری، حمل و نقل، شکار و .... اولین مواردی بوده است که انسان نخستین را به فکر رام کردن و استفاده از حیوانات گوناگونی مانند اسب، فیل‌، شتر ، انواع پرندگان، گاو، گوسفند و همچنین سگ‌ها، انداخته است.


راه های ارتباط با ما

support@animalid.ir

: شماره های تماس با ما
021-44036214
ساعت تماس 9 صبح تا 7 عصر