چگونگی ثبت حیوان در سامانه اینترنتی صدور شناسنامه ملی دام کوچک

 

 

به شما تبریک می گوییم. رسیدن به این مرحله به این معناست که تمامی مراحل قبلی را با موفقیت سپری کرده اید. در واقع بهتر است بگوییم به اصلی ترین بخش سامانه اینترنتی صدور شناسنامه ملی دام کوچک خوش آمدید.

در این قسمت شما می توانید به راحتی قسمتهای قبلی، حیوان و یا حیوانات خود را در سامانه به ثبت برسانید.

در صورتی که مایلید بیش از یک حیوان را در سامانه به ثبت برسانید نگران نباشید. یکی از امکانات سامانه، ثبت گروهی می باشد که شما از این طریق می توانید با صرف زمان کمتری همه ی حیوانات خود را یک جا ثبت کنید. مراحل ثبت در هر دو روش یکسان می باشد. در خاتمه به تفاوتهای روش ثبت گروهی خواهیم پرداخت.

برای راحتی کار شما، هم در صفحه کاربری در منوی سمت راست صفحه (در زیر لینک صدور شناسنامه ملی حیوان) و هم در کادر آبی رنگ بالای صفحه، لینک صدور شناسنامه ملی انفرادی قرار دارد.

راهنمای ثبت حیوان بصورت انفرادی در سامانه اینترنتی صدور شناسنامه ملی سگ

 

در صورتی که مایلید چند حیوان را وارد کنید بر روی کادر سبز رنگ بالای صفحه حاوی لینک صدور شناسنامه ملی گروهی کلیک نمایید.

راهنمای ثبت حیوان بصورت گروهی در سامانه اینترنتی صدور شناسنامه ملی سگ

 

با کلیک بر روی هر کدام از لینک ها، صفحه ای نمایان می شود که در آن شما باید نوع حیوانی را که می خواهید ثبت کنید، انتخاب نمایید. از آنجایی که در حال حاضر تنها فاز اول سامانه راه اندازی شده است شما تنها قادر به انتخاب سگ هستید. لذا در این قسمت بر روی عکس سگ کلیک نمایید.

راهنمای ثبت حیوان در سامانه اینترنتی صدور شناسنامه ملی سگ

 

نکته ی مهمی که در این قسمت باید در نظر داشته باشید این است که به هیچ عنوان در هیچ یک از مراحل ثبت حیوان، بر روی دکمه ی بازگشت مرورگرتان کلیک نکنید. اگر کلیک کردید مجبور به تکرار تمامی مراحل قبلی خواهید شد.

پس از کلیک بر روی عکس سگ، به صفحه ای هدایت خواهید شد که نقشه ی ایران بر روی آن قرار دارد. در حال حاضر سامانه تنها قادر است استانهای البرز، تهران و قزوین را پوشش دهد. استانهای مذکور در این نقشه پر رنگ تر نمایش داده شده اند. در صورتی که سگ شما در سایر استانها نگهداری می شود، متأسفانه فعلا قادر به خدمت رسانی نخواهیم بود. چنانچه سگ شما در استانی غیر از استانهای مذکور نگهداری می شود، می توانید بر روی استان مورد نظر کلیک کنید. در این قسمت با پیام "متاسفانه در حال حاضر امکان ثبت در استان انتخابی مقدور نیست." روبرو خواهید شد. نگران نباشید. اگر در این قسمت بر روی دکمه ی "اطلاع رسانی در زمان فعال شدن استان شما" کلیک کنید، در زمان بازگشایی سرویس رسانی به استان شما، شما جزو اولین کسانی خواهید بود که اطلاع پیدا خواهد کرد.

برای ادامه ی کار در صورتی که حیوان شما در استانهای البرز، تهران و یا قزوین نگهداری می شود، بر روی استان مورد نظر کلیک نمایید. سپس وارد صفحه ای خواهید شد که شامل دو بخش است. بخش سمت راست که مراحل ثبت نام را نمایش می دهد و بخش سمت چپ که در این زمان حاوی توضیحات می باشد. قبل از شروع به ثبت نام، بخش توضیحات را با دقت مطالعه فرمایید. پس از مطالعه ی توضیحات، بر روی دکمه ی مرحله ی بعد کلیک نمایید. با کلیک بر روی این دکمه وارد مرحله بعد می شوید. همانطور که مشاهده کردید، شما از بخش سمت راست قادر به رفتن به مراحل بعدی نیستید. این به این معناست که تا یک مرحله را به اتمام نرسانید نمی توانید وارد مرحله بعد شوید. وقتی وارد مرحله ی بعد می شوید یک علامت سبز رنگ به بخش سمت راست، قسمت مرحله ی مورد نظر اضافه می شود. حال اگر مایلید به مرحله قبل بروید و اطلاعات را ویرایش کنید از بخش سمت راست می توانید بر روی مرحله ی موردنظر کلیک نمایید.

با پر کردن فیلدهای موجود در هر مرحله بر روی دکمه ی مرحله ی بعد کلیک کنید.

نکات مهم:

  • برای وارد کردن تاریخهای تولد، در کنار فیلد تاریخ تولد یک آیکون تقویم وجود دارد. با کلیک بر روی این آیکون می توانید تاریخ مورد نظر را وارد کنید.
  • برای وارد کردن عکس سر و عکس تصویر کامل سگ بر روی کلمه ی انتخاب تصویر کلیک کنید. از روی کامپیوتر خود، عکس مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی دکمه ی (open) کلیک کنید. نمونه ی عکس های صحیح برای شما در فرم قرار داده شده است. این عکسها به منظور چاپ بر روی شناسنامه و کارت مالکیت سگ شما از شما دریافت می شود. لذا در انتخاب عکس وسواس بیشتری به خرج دهید.
  • حجم هر عکس باید کمتر از 100 کیلوبایت و طول آن کمتر از 400 پیکسل باشد. برای خواندن چگونگی کم کردن سایز عکس اینجا را کلیک کنید.

 

 پس از اتمام تمامی مراحل دو راه وجود دارد.

می توانید بر روی دکمه ی نمایش فاکتور و پرداخت کلیک کنید. پس از کلیک بر روی دکمه ی نمایش فاکتور و پرداخت، به صفحه ی پیش فاکتور هدایت خواهید شد. در این قسمت ابتدا اطلاعات وارد شده را مورد بازبینی قرار داده و در صورتی که اطلاعاتی به اشتباه وارد شده بر روی دکمه ی بازگشت به فرم کلیک نمایید. اطلاعات را ویرایش کرده و مجددا بر روی دکمه ی نمایش فاکتور و پرداخت کلیک نمایید. اگر همه ی اطلاعات صحیح می باشد، بر روی دکمه ی پرداخت کلیک کنید.
می توانید بر روی ذخیره ی موقت کلیک کنید، تمام اطلاعاتی که وارد کرده اید به مدت 72 ساعت در بانک اطلاعاتی پایگاه داده ی سامانه باقی می ماند. در صورتی که در کمتر از 72 ساعت اقدام به پرداخت نمایید، شناسنامه ی سگ شما طبق روال معمول صادر خواهد شد. در غیر این صورت تمام اطلاعات سگ شما برای همیشه پاک خواهد شد.

 

در صورتیکه اقدام به ثبت صدور شناسنامه ملی گروهی کرده بودید، می توانید از زیر فرم بر روی دکمه ی افزودن پروفایل جدید کلیک نمایید و برای هر سگ تمامی قسمتها را تک به تک تکمیل نمایید. سیستم الکترونیکی سامانه قادر است به هر تعداد که شما می خواهید پروفایل جداگانه اضافه نماید. چنانچه در حین کار تصمیم به حذف یکی از پروفایل ها داشتید، به راحتی از بالای آن پروفایل بر روی دکمه ی حذف کلیک کنید. زمانی که تمام اطلاعات همه ی سگها را وارد کردید بر روی دکمه ی نمایش فاکتور و پرداخت کلیک کنید. و طبق روالی که در بالا توضیح داده شد، مراحل را سپری کنید.

پس از ذخیره کردن اطلاعات، در صفحه ی کاربری خود، در قسمت پایین صفحه قادر به مشاهده ی صورت وضعیت صدور شناسنامه ملی حیوان(ها) خود خواهید بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


راه های ارتباط با ما

support@animalid.ir

: شماره های تماس با ما
021-44036214
ساعت تماس 9 صبح تا 7 عصر