لوکای 12 ساله که از نژاد جرمن شپرد است به جرگه حیوانات کمک کننده در جنگ پیوست و مدال معتبر درمانگاه حیوانات بیمار دیکنز به او اهدا شد. اهدای این مدال که از سال 1943 شروع شده است تا به امروز به تعداد زيادي سگ کار ، کبوتر پیام رسان ، سه اسب و یک گربه در جهان تقديم شده است.لوكا اولین سگ نیروهای ارتش آمریکا می باشد که این مدال را دریافت می کند و به عنوان بالاترین افتخار نظامی برای حیوانات تلقی می شود.

لوکا در افغانستان و عراق بیش از 400 ماموریت در طول 6 سال با نیروهای آمریکایی انجام داده و هیچگونه تلفاتی در ماموریت هایی که او حضور داشت اتفاق نیافتاده است. تخصص لوکا در پیدا کردن مهمات ، مواد منفجره و بمب ها بود.

مدیر اجرایی درمانگاه حیوانات بیمار دیکنز در مراسم اهدای مدال که در لندن برگزار شد می گوید:

شجاعت و ازخود گذشتگی آشکار لوکا در حین انجام ماموریت دلیل اهدای این مدال معتبر به او می باشد. توانایی و سعی و تلاش او برای پیدا کردن مواد منفجره و بمب ها منجر به نجات جان هزاران انسان در دشوارترین منتطقه های جنگی دنیا شده است .

زندگی در خط مقدم جنگ برای لوکا در سال 2012 در ایالت هلمند افغانستان پس از انفجار یک بمب کنار جاده ای به پایان رسید. او دست چپ خود را ازدست داد و دچار سوختگی شدید در ناحیه سینه شد که پس از چند عمل جراحی بهبود یافت و اکنون نزد صاحبش نگهداری می شود

 


راه های ارتباط با ما

support@animalid.ir

: شماره های تماس با ما
021-44036214
ساعت تماس 9 صبح تا 7 عصر