کشف سالانه ۳۳ تن موادمخدر توسط سگ

سالهاست به دفعات خبرهایی از داخل و خارج از کشور مبنی بر کشف مواد مخدر توسط سگهای مواد یاب می شنویم و گاهی تصاویری از این حیوانات را در رسانه ها مشاهده می کنیم. مرکز آموزش و تربیت سگ‌های موادیاب پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در کرج قرار دارد و این سگ ها همواره تحت نظر مربیان خاصی آموزش های ویژه می بینند.

 به گزارش فارس ، حجت‌الاسلام ابوتراب بهرامی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی از مرکز آموزش و تربیت سگ‌های موادیاب پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در کرج بازدید کرد.

وی ضمن بازدید از ساختمان جدید مرکز آموزش و تربیت سگ‌های موادیاب پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی با چگونگی نگهداری و روش‌های آموزش، بهداشت و درمان این مرکز از نزدیک آشنا شد.

در این بازدید سردار حمیدرضا حسین آبادی، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی گزارشی از روند فعالیت ‌های این مرکز ارائه داد و گفت: با کمک سگ‌های مواد یاب در عرصه مبارزه با مواد مخدر کشفیات پلیس نیز از افزایش چشمگیری برخوردار بوده است.

سردار حسین آبادی با تأکید بر اینکه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران خط مقدم مبارزه با مواد مخدر در سطح جهان بشمار می‌رود ، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در بین کشورهای منطقه یکی از قوی‌ترین و موثرترین یگان‌های سگ‌های مواد را در اختیار دارد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشورمان با اشاره به اینکه یگان سگ‌های مواد یاب سالانه بیش از ۳۰ تن مواد مخدر کشف می‌کنند، اظهارداشت: در فروردین سال جاری ۳ تن و ۲۰۰ کیلو انواع مواد مخدر توسط سگ ‌های مواد یاب کشف و ضبط شده است.

در ادامه این بازدید، مربیان با انجام مانورهای مختلف آخرین روش‌های کشف و جاسازی مواد را در انواع خودورها به نمایش گذاشتند.

 

 

 

بازگشت به صفحه خبرها...

 

 


راه های ارتباط با ما

support@animalid.ir

: شماره های تماس با ما
021-44036214
ساعت تماس 9 صبح تا 7 عصر